Anasayfa

Covid-19 (Corona) ve benzeri solunum hastalıklarının önlenmesi için Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği tedbirler şöyledir:
Hateksan İlaçlama olarak bizler; Yerinde ücretsiz keşiflerle, Kanıtlanmış yöntemleri kullanarak, Alanında uzman uygulayıcılar ile, haşeresiz yaşam ve iş alanları sunuyoruz. amacımız; kesintisiz etkin koruma ve % 100 müşteri memnuniyetidir İlaçlama Hizmetimiz; Sağlık Bakanlığının Biyosidal ürünlerin kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik Kapsamında firmamıza vermiş olduğu 'Belgelendirme Yetkisi' ile Belgelendirilmektedir.
Haşere ilaçlaması eğitimi olmayan ve bu işi olarak amatör olarak yapan bireyler hem kendi sağlıklarını hem de ilaçlama yapılan mekandaki diğer insanların ve diğer mücadele dışı canlıların sağlıklarını tehdit etmektedirler
HATEKSAN TEKNİK TARIM İZOLASYON HAVALANDIRMA SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. İstanbul'un Tuzla ilçesinde 2017 yılı itibari ile hayata geçmiş bir firmadır. HATEKSAN'ın Faaliyet alanları aşağıdaki gibidir ;
Her Türlü Haşere ve Zararlı İle Mücadele için ilaç teminini firmamızın perakende satış bayiinden yapabilirsiniz. ADRES: İçmeler Mahallesi, Ankara Caddesi, No:39/a TUZLA / İSTANBUL (İçmeler Merkez Camii Karşısı) TEL : 0216 493 82 01
İlk hamam böceği türleri bundan 300 milyon yıl önce ortaya çıkmıştır. Oldukça dayanıklı olan hamam böcekleri, yaklaşık 40 dakika nefes alamadan yaşayabilir ve yüksek radyasyon seviyelerini tolere edebilir. Dünya çapında yaklaşık 4.000 hamam böceği türü yaşamaktadır.
En sık karşılaşılan fare türlerinden olan fındık farelerinin yavruları 2-3 ay gibi kısa bir sürede ergin olur ve 3 haftalık gebeliğin ardından yavru doğurur. Tek seferde 13 kadar yavru doğurabilen fındık farelerinin boyları erişkinliklerinde 18- 20 cm'ye ulaşabilir.tam 3 gün boyunca boğulmadan yüzmeye devam edebilirler.
Sıçanlar girdikleri evin içinde bir güzergah oluşturup her gün aynı yolu izler. Ayrıca süper yüzme yetenekleri sayesinde üç gün boyunca yüzebilir ve kanalizasyondan yukarı çıkabilirler. Bir diğer süper güçleri ise 1 lira büyüklüğündeki deliklerden geçebilmeleridir.
Sivrisinekler satte 2 km hızla uçabilir. İnsanı nefesinden yayılan karbondioksitle tespit eder. Eğer muz yemişseniz bir sivrisinek tarafından ısırılma ihtimaliniz artar. İnsan sağlığı açısından dünyadaki en tehlikeli türlerin başında gelen sivrisinekler, her yıl 1 milyondan fazla insanın ölümüne neden olur.
Dişi pireler bir günde vücut ağırlıklarının yaklaşık 15 katı kadar kan tüketebilir. Orta çağ boyunca milyonlarca insan pirelerin yaydığı veba nedeni ile yaşamını kaybetmiştir. 1600'lü yılların ortasında Londra'da sadece 2 yıllık sürede nüfusun %20'si vebaya yakalanmıştır.
Karasineklerin küçük gözü bulunur. Bu gözler karasineklerin arkalarını da görmelerini sağlar. Dört farklı parçadan oluşan ağızları vardır. Dişleri olmadığı için uzun dillerini kullanarak beslenirler. Kara sineklerin ayaklarındaki tat alma duyuları, şekere insan dilinden 10 milyon kat daha duyarlıdır.
Tahtakuruları ilk çağlardan bu yana dünyanın her tarafında görülmektedir. Bunun en büyük nedeni seyahat edenlerin eşyalarıyla birlikte taşınmaları ve bulundukları ortama hızla uyum sağlamalarıdır. Tahta kuruları bir gecede yaklaşık 30 metre mesafe kat edebilirler.
Örümcekler kendi ördükleri ağları yiyerek tekrar kullanmak üzere geri dönüşüm yapabilir. Ürettikleri bu ağlar, eşit ağırlıktaki çelikten 5 kat daha güçlüdür. Örümceklerin 8 gözleri olsa da büyük bir kısmı uzağı iyi göremez.
Dünyada yaklaşık 14.000 karınca türü bulunmaktadır. karıncalar dünyadaki biyokütlenin yaklaşık %20'sini oluşturmaktadır. Bu da dünyadaki her 5 canlıdan birinin karınca olduğu anlamına gelir. Ayrıca karıncalar kendi vücut ağırlıklarından 50 kat daha ağır yükü kaldırabilirler.
Kenelerin tükürüklerinde antiinflamatuar ve anestetik bileşikler vardır. Bu bileşikler, insanın keneler tarafından ısırıldığını anlamasını zorlaştırır. uçma yetileri olmayan keneler beslenmeden 200 güne kadar yaşayabilir. Ayrıca kenelerin içinde fermente olan sıvıları içen yaban arıları sarhoş olup bayılır.
Akrepler oldukça dayanıklı canlılardır. Yaklaşık 1 yıl boyunca aç ve susuz yaşayabilirler. Herhangi bir uvzu koptuğunda yeniden çıkma özelliğine sahiptir ve güçlü kabukları sayesinde yüksek radyasyona maruz kaldığında bile yaşamaya devam ederler.